Haber
Öğrencilerimiz Siemens Simaris Design yarışması birincisi
20 Mayıs 2019
Siemens firmasının Türkiye'de ilk defa düzenlediği Simaris Design Yarışmasına üniversitemizi temsilen katılan bölümümüz öğrencileri Erkan Koçak ve Rıdvan Cennet, katılımcı 20 takım arasında birincilik kazandılar.
news_image
Yarı finalde gereken başarıyı gösterip 11 takımla beraber finale kalmaya hak kazanan öğrencilerimiz, final aşamasında istenen projede sağlanması gereken koşulların çoğunu yerine getirerek birinciliği elde ettiler.

Siemens Türkiye SIMARIS Design Yarışması, SIMARIS DESIGN uygulamasını akademik çevrede ve mühendisler arasında yaygınlaştırmayı ve uygulamayı bilen genç mühendisler yetiştirmeyi amaçlıyor. Elektrik mühendisliği eğitimine katkıda bulunmayı ve mühendislik uygulamalarındaki kaliteyi artırmayı hedefleyen yarışmaya, elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği alanlarında eğitim alan 2., 3. ve 4. sınıf lisans öğrencileri katılabiliyorlar.

Siemens Kartal Kampüs'te gerçekleşen yarışma ön eleme, yarı final ve final bölümlerinden oluşuyor. Yarı final ve final aşamalarında, takımlardan belirli bir süre içerisinde kendilerine verilen bilgileri kullanarak Simaris Design programında en uygun elektrik projelendirmesini yapmaları bekleniyor ve verilen süre sonunda, takımların projeleri jüri tarafından değerlendirilerek puanlama yapılıyor.

Birinciliği kazanan öğrencilerimiz, 8-11 Temmuz 2019 tarihlerinde Siemens Almanya'ya davet edilip 4 gün boyunca "Totally Integrated Power (TIP) Consultant Support" merkezinde düzenlenecek teknik eğitimlere ve fabrika gezilerine katılmaya hak kazandılar.

Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.