EĞİTİM
Ders ve Sınav Takvimleri
2023-2024 Bahar dönemi açılan lisans ders ve şubelerinin listesi
2. Yarıyıl Dersleri
Bölüm Ders kodu ve adı Şube(ler) T P K AKTS Ders sorumlusu
357ELE110 Elektrik Mühendisliğine Giriş21-223035Dr. Çiğdem Seçkin Gürel
Dr. Şölen Kumbay Yıldız
357ELE112 Elektrik Mühendisliğine Giriş Laboratuvarı21-280312Dr. Çiğdem Seçkin Gürel
Dr. Şölen Kumbay Yıldız
Kübra Saka
Ekin Doğan
357ELE122 Bilgisayarlar ve Programlama Laboratuvarı21-280312Dr. S. Esen Yüksel
Dr. İsmail Uyanık
Eren Cem Göksülük
357ELE124 Bilgisayar Programlama21-223035Dr. S. Esen Yüksel
Dr. İsmail Uyanık
334FİZ140 Fizik II214045Dr. Meltem Babayiğit
301İNG112 Dil Becerileri II60-703033
804MAT124 Matematik II02, 054256Dr. Murat Diker
490TKD104 Türk Dili II302022Dr. Yasemin Dinç Kurt
Toplam:2230
3. Yarıyıl Dersleri
Bölüm Ders kodu ve adı Şube(ler) T P K AKTS Ders sorumlusu
OPT__1 Alan Dışı Seçmeli Ders3034
Toplam:34
4. Yarıyıl Dersleri
Bölüm Ders kodu ve adı Şube(ler) T P K AKTS Ders sorumlusu
305AİT204 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II71, 81, 1712022Dr. Sadık Erdaş
Dr. İdris Yücel
357ELE214 Elektronik Laboratuvarı I21-280312Dr. Gürhan Bulu
Dr. Dinçer Gökcen
Kübra Saka
Alp Demirel
357ELE226 Devre Kuramı II21-223034Dr. Şölen Kumbay Yıldız
Dr. Atila Yılmaz
357ELE228 Devreler ve Sistemler için Programlama21-280312Dr. Şölen Kumbay Yıldız
Emre Efendi
357ELE230 Elektronik I21-224046Dr. Dinçer Gökcen
Dr. Gürhan Bulu
357ELE246 Elektromanyetik I21-223035Dr. Birsen Saka
Dr. Özlem Özgün
534MAN254 Yönetimin Esasları013034Dr. Hürcan Kabakçı
804MAT236 Mühendislik Matematiği II02, 054045Dr. Mustafa Türkyılmazoğlu
Dr. Aslı Pekcan Yıldız
Toplam:2130
5. Yarıyıl Dersleri
Bölüm Ders kodu ve adı Şube(ler) T P K AKTS Ders sorumlusu
357ELE301 Sinyaller ve Sistemler213035Dr. Derya Altunay
357ELE389 Staj I0313Dr. Barış Yüksekkaya
310MÜH103 İş Sağlığı ve Güvenliği I011011Dr. Deniz Arıkan
OPT__2 Alan Dışı Seçmeli Ders2023
Toplam:712
6. Yarıyıl Dersleri
Bölüm Ders kodu ve adı Şube(ler) T P K AKTS Ders sorumlusu
357ELE320 Olasılık ve İstatistik21-223035Dr. Berkan Dülek
Dr. Gürhan Bulu
357ELE324 İletişim Kuramı I21-223035Dr. Emre Aktaş
Dr. Cenk Toker
357ELE326 İletişim Kuramı Laboratuvarı I21-280312Dr. Emre Aktaş
Dr. Cenk Toker
Emre Efendi
357ELE336 Mikroişlemci Mimarisi ve Programlaması21-223035Dr. Ali Ziya Alkar
Dr. Uğur Baysal
357ELE338 Mikroişlemci Mimarisi ve Programlama Laboratuvarı21-280312Dr. Ali Ziya Alkar
Dr. Uğur Baysal
Onurcan Yılmaz
Ekin Doğan
357ELE354 Denetim Sistemleri213035Dr. Derya Altunay
357ELE356 Denetim Sistemleri Laboratuvarı21-280312Dr. Derya Altunay
Alp Demirel
357ELE390 Staj II0313Dr. Barış Yüksekkaya
310MÜH104 İş Sağlığı ve Güvenliği II031011Dr. Deniz Arıkan
Toplam:1730
7. Yarıyıl Dersleri
Bölüm Ders kodu ve adı Şube(ler) T P K AKTS Ders sorumlusu
357ELE401 Mezuniyet Projesi I24-500313
357ELE475 Yüksek Gerilim Teknikleri213036Dr. Atila Yılmaz
357ELE489 Makine Öğrenmesinin Temelleri213247Dr. S. Esen Yüksel
Toplam:816
8. Yarıyıl Dersleri
Bölüm Ders kodu ve adı Şube(ler) T P K AKTS Ders sorumlusu
357ELE402 Mezuniyet Projesi II24-500313
357ELE408 Endüstriyel Denetim213036Dr. Yakup Özkazanç
357ELE430 Bilgisayarla Denetim213036Dr. İsmail Uyanık
357ELE432 İleri Sayısal Tasarım213247Dr. Ali Ziya Alkar
Alp Demirel
Onurcan Yılmaz
357ELE434 Bilgisayarla Denetim Laboratuvarı21-250312Dr. İsmail Uyanık
Onurcan Yılmaz
Eren Cem Göksülük
357ELE440 Antenler ve Yayılma Laboratuvarı21-250312Dr. Feza Arıkan
Emre Efendi
Ekin Doğan
357ELE444 Antenler ve Yayılma213036Dr. Feza Arıkan
357ELE450 Kablosuz İletişimin Temelleri213036Dr. Barış Yüksekkaya
357ELE452 Tıbbi Görüntüleme Temelleri213036Dr. Uğur Baysal
357ELE454 Güç Elektroniği213036Dr. Işık Çadırcı
357ELE456 Güç Elektroniği Laboratuvarı21-250312Dr. Işık Çadırcı
Eren Cem Göksülük
Toplam:2652
  • Bölüm: Bölüm kodu. T: Teorik saat, P: Pratik saat, K: Yerel kredi, AKTS: Avrupa Kredi Transfer Sistemi kredisi.
  • Şube numaraları tire (-) ile ayrılmışsa (örneğin 21-23) aradaki şubeler (yani 22) mevcuttur.
  • Şube numaraları virgül (,) ile ayrılmışsa (örneğin 21,23) aradaki şubeler (yani 22) mevcut değildir.
  • Teknik olmayan seçmeli dersler listeye dahil edilmemiştir.
Genel Bilgiler | Ders ve Sınav Takvimleri | Ders ve Sınıfların Anlık Durumu
Lisans Programı | Bölüm Dışından Başvuran Öğrenciler İçin Yandal Programı | Açılan Dersler, Şubeleri ve Sorumluları | Haftalık Ders Programı | Dönemlik Sınav Programları | Kayıt için Gerekli Bilgiler | Önkoşullu ve Eşzamanlı Dersler | Staj için Gerekli Bilgi ve Belgeler | Lisans Programı Danışman Öğretim Üyeleri | ELE 401-402 Bitirme Projesi Bilgileri | Bitirme Projesi Sanal Sergileri | Erasmus+ Programı | Diğer Yardımcı Belge ve Dilekçeler | AKTS Ders Kataloğu | HÜ Öğrenci İşleri Dairesi
Lisansüstü Programı | Açılan Dersler ve Sorumluları | Haftalık Ders Programı | Dönemlik Final Sınav Programı | Lisansüstü Tez Savunma ve Seminer Takvimi | Kayıt için Gerekli Bilgiler | AKTS Ders Kataloğu - Yüksek Lisans | AKTS Ders Kataloğu - Doktora | HÜ Fen Bilimleri Enstitüsü | Diğer Yardımcı Belge ve Dilekçeler