Haber
Bölümümüz son sınıf öğrencilerinin bitirme projeleri sergisi başarıyla gerçekleştirildi
2 Haziran 2022
Bölümümüz son sınıf öğrencilerinin bitirme projeleri sergisi 30 Mayıs 2022 Pazartesi günü 13:30-17:00 saatleri arasında bölümümüz giriş katı Elektronik Laboratuvarı'nda gerçekleştirildi.
news_image
Son iki yıldır Covid-19 önlemleri nedeniyle sanal olarak gerçekleştirilen sergi bu yıl yine yüzyüze olarak düzenlendi.

Bölümümüzün 23 yıldır her yıl geleneksel olarak düzenlediği etkinlikte öğrencilerimiz ortaya çıkardıkları ürünleri laboratuvar içinde sergilediler.

2012 yılında kaybettiğimiz öğrencimiz Mert Uluçay'ın anısını yaşatmak üzere Uluçay Ailesi'nin sponsor olduğu ve bu yıl onuncu kez verilecek "Mert Uluçay Proje Ödülü" için lisans öğrencilerimiz en beğendikleri projeyi oyları ile belirlediler.

Onur Kaymak, Furkan Şen ve Furkan Yüksel'in gerçekleştirdiği ve danışmanlığını Dr. İsmail Uyanık ve Dr. Şölen Kumbay Yıldız'ın üstlendiği "A biologically inspired insect-like robot with soft robotic antennae" adlı proje öğrencilerimizin en beğendiği proje oldu.

Metehan Çil, Mehmet Tileği ve Recep Sedat Aktürk'ün gerçekleştirdiği ve danışmanlığını Dr. S. Esen Yüksel'in üstlendiği "Optical Inspection of Electronic Circuit Boards using Machine Learning" adlı proje öğrencilerimizin en beğendiği projeler arasında ikinci sırada yer aldı.

Aliefe Karakaş, Görkem Arın ve Mehmet Sakarya'nın gerçekleştirdiği ve danışmanlığını Dr. İsmail Uyanık ve Dr. Gürhan Bulu'nın üstlendiği "Design and Development of a Robotic Hexapod" adlı proje öğrencilerimizin en beğendiği projeler arasında üçüncü sırada yer aldı.

Katılan öğrencilerimiz, projeleri için aynı zamanda kısa birer tanıtım videosu da hazırladılar. Projelerin poster ve tanıtım videolarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sergiye katılan tüm öğrencilerimizi birbirinden başarılı çalışmaları nedeniyle kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.