Duyurular
5G ve Ötesi Ortak Lisansüstü Destekleme Programı
4 Eylül 2023
Hacettepe Üniversitesi'nde 5G ve Ötesi Ortak Lisansüstü Destekleme Programı'na 2023-2024 Güz dönemi için başvurular başlamıştır.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yürütülen 5G ve Ötesi Ortak Lisansüstü Destekleme Programı, Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone firmalarını bir araya getirmektedir. Bu program, ülkemizdeki 5G ve Ötesi ekosisteminin oluşturulmasını, yerli 5G ve Ötesi çözümlerin üretilmesini amaçlamaktadır.

Program kapsamında, ilgili konularda tam zamanlı araştırma yapacak lisansüstü öğrenciler 5G Vadisi kapsamında kurulan altyapı üzerinde araştırma olanaklarını kullanabilecek ve devlet üniversitesi araştırma görevlisi maaşının %15 üzerinde bir burs ile desteklenecektir.

Bu burstan yararlanarak lisansüstü çalışmalarını Hacettepe Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği programlarında 5G ve Ötesi araştırma alanlarında yapmak isteyen adayların, 27 Eylül 2023 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Program hakkında daha detaylı bilgiyi https://www.btk.gov.tr/duyurular/5g-ve-otesi-ortak-lisansustu-destekleme-programi-2023-2024-egitim-ogretim-yili-basvuru-duyurusu adresinden ve Prof. Dr. Emre Aktaş veya Dr. Barış Yüksekkaya'dan alabilirsiniz. Başvuru belgesi ve istenilen ek belgelerin (başvuru belgesinde belirtilmektedir) hem elden Bölüm Sekreterliği'ne, hem de e-posta yolu ile Prof.Dr. Emre Aktaş'a (kapalı referanslar sadece elden) teslim edilmesi gerekmektedir.

İlgilenenlere duyurulur.