Haber
Mühendislik Fakültesi Bitirme Projeleri Yarışması'nda tarihi başarı: Tüm ödüller Elektrik ve Elektronik Mühendisliği'nin
24 Mayıs 2019
Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı'nın organize ettiği ve bu yıl 16'ncısı düzenlenen Bitirme Projeleri Sergisi ve Yarışmasında bir ilk yaşandı. Toplam 14 mühendislik bölümünden 45 projenin yarıştığı etkinlikte bölümümüzün tüm projeleri dereceye girerek fakülte 1., 2. ve 3.'lüğünü elde etti. Ayrıca bu yıl ilk defa iki ayrı mühendislik bölümünün ortaklaşa yaptığı projeler de yarışmada disiplinlerarası projeler kategorisinde yarıştı. Disiplinlerarası kategorinin birincisi de bölümümüz ve Geomatik Mühendisliği'nin ortak projesi oldu.
news_image
Ödül töreninden görüntüler için TIKLAYINIZ.

Proje sergisi 22-23 Mayıs 2019 tarihlerinde Beytepe Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı'nda gerçekleştirildi. Her bölümü temsilen ikisi sektörden biri akademiden 3'er kişiden oluşan toplam 42 jüri üyesi her projeyi inceleyerek puanlamalarını yaptı. Jüri üyeleri, projelerin "Yenilikçi unsurları / Özgünlüğü", "Ar-Ge unsurlarının zenginliği / Bilimselliği" ve "Uygulanabilir nitelikte / ticarileşebilir olması” kriterlerine göre değerlendirmelerini yaptılar. Sonuçlar 24 Mayıs 2019 tarihinde Beytepe Yerleşkesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu'nda geniş katılımlı bir ödül töreni ile açıklandı. Bölümümüzden katılan projelerin tümünün fakültenin tüm derecelerini elde etmesi bölümümüz adına özel bir gurur tablosu oluşturdu.

Dereceye giren öğrencilerimiz ve projeleri şöyle:

Fakülte Birincisi:
Tactile Sensor Design for Electronic Skin Applications (Kadir Serhat Altıntığ, İrem Attar, İbrahim Bozyel / Danışman: Dr. Dinçer Gökcen)

Fakülte İkincisi:
GPS Independent Navigation System (Fatih Demirtaş, Baran Gülmez, İrem Yıldırım / Danışman: Dr. Şölen Kumbay Yıldız)

Fakülte Üçüncüsü:
Design and Implementation of a Synthetic Imaging System (Alp Demirel, Sergen Gülal, Yalın Gülsatan / Danışman: Dr. Yakup Özkazanç)

Disiplinlerarası Projeler Birincisi:
Kapalı Alanlar İçin Kablosuz Konumlandırma ve Takip Sisteminin Geliştirilmesi (Cem Geçgel (EEM), Sinem İnal (GM), Mehmet Kalmış (EEM), Şükran Tuğçe Kırmızıtaş (GM) / Danışmanlar: Dr. Ali Ziya Alkar (EEM), Dr. Metin Nohutcu(GM))

Tüm Hacettepe Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü ailesi olarak öğrencilerimizle gurur duyuyor, kendilerini ve danışman öğretim üyelerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.