Haber
Lisans öğrencilerimizden oluşan 5 ayrı proje grubumuz birden TÜBİTAK teşviki aldı
19 Ağustos 2020
Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında TÜBİTAK 2209-A desteği için başvuru yapan 12 öğrencimizden oluşan 5 proje grubumuzun da projeleri TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı. Öğrencilerimiz 2020 - 2021 eğitim öğretim yılında Dr. İsmail Uyanık danışmanlığında projelerini gerçekleştirecek.
news_image
Amacı, üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek olan program kapsamında desteklenen projeler ve araştırmacı olarak görev yapacak öğrenciler şunlar:

1. Düzlemsel Tek Bacaklı Zıplayan Bir Robotun Model Tabanlı Kontrolü (Model Based Control of a Planar One-Legged Hopping Robot)
Araştırmacılar: Kaan Arı, Muhammed Baki Almacı

2. Altı Bacaklı Bir Robot Platformu ve Davranışsal Kontrolcülerinin Geliştirilmesi (Development of a Six-Legged Robot Platform and Its Associated Behavioral Controllers)
Araştırmacılar: Görkem Arın, Mehmet Sakarya

3. Uyaran Tahmin Edilebilirliğinin Duyu Motor Kontrol Performansına Etkilerinin İncelenmesi (Investigating the Effects of Stimulus Predictability on the Sensorimotor Control Performance )
Araştırmacılar: Elifnaz Şenol, Aleyna Ayşen Şahin

4. Bel Ekleminin Bacaklı Robotlarda Yürüme Performansına Etkilerinin Analiz Edilmesi (Analyzing the Effects of Spinal Joint on the Walking Performance of Legged Robots)
Araştırmacılar: Ali Özgür, Melikşah Sagun, Melih Ayaz

5. İki Tekerlekli Kendini Dengeleyen Robotun Adaptif Kontrolü (Adaptive Control of a Two-Wheeled Self-Balancing Robot)
Araştırmacılar: Aysema Dilara Kılıç, Onur Kaymak, Kadir Musa Yamaç


Öğrencilerimizi ve öğretim üyemiz Dr. İsmail Uyanık'ı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.