Haber
Öğrencilerimize TÜBİTAK'tan 1512 BİGG (Bireysel Genç Girişim) desteği
10 Ekim 2020
TÜBİTAK 1512 BİGG (Bireysel Genç Girişim) Programı için başvuru yapan öğrencilerimizden Berkay Küçükkılavuz ve Kadir Serhat Altıntığ, sundukları proje ile TÜBİTAK'tan destek almaya hak kazandı. Öğrencilerimiz projelerini CERVOS Uzay Havacılık ve Savunma isimli şirketlerinde gerçekleştirecek.
news_image
TÜBİTAK BİGG 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanmaktadır.

TÜBİTAK BİGG kapsamında CERVOS ekibi bölümümüzde Model Uydu Yarışmaları için kurulmuş bir ekiptir. 2016 ve 2017 senelerinde NASA'nın düzenlediği Amerika'nın Teksas eyaletindeki Cansat Model yarışmasına giden CERVOS ekibi, başarılarını TÜBİTAK'tan destek alarak devam ettirmektedir.

Öğrencilerimizi kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.