Haber
Bölümümüz son sınıf öğrencilerinin bitirme projeleri sergisi başarıyla gerçekleştirildi
8 Haziran 2023
Bölümümüz son sınıf öğrencilerinin bitirme projeleri sergisi 2 Haziran 2023 tarihinde bölümümüz giriş katı Elektronik Laboratuvarı'nda yüzyüze olarak gerçekleştirildi.
news_image
Bölümümüzün 24 yıldır her yıl geleneksel olarak düzenlediği etkinlikte öğrencilerimiz ortaya çıkardıkları ürünleri laboratuvar içinde sergilediler.

2012 yılında kaybettiğimiz öğrencimiz Mert Uluçay'ın anısını yaşatmak üzere Uluçay Ailesi'nin sponsor olduğu ve bu yıl onbirinci kez verilecek "Mert Uluçay Proje Ödülü" için lisans öğrencilerimiz en beğendikleri projeyi oyları ile belirlediler.

Cevdet Aslan, Mehmethan Ayrım, Nejla Cenan ve Seyfullah Cengiz'in gerçekleştirdiği "Object Tracking Drone" adlı proje öğrencilerimizin en beğendiği proje oldu.

Ahmet Çiftci, Ekrem Demir, Oğuz Selvi ve Tunahan Söğüt'ün gerçekleştirdiği "Remote Fire Control System" adlı proje öğrencilerimizin en beğendiği projeler arasında ikinci sırada yer aldı.

Miraç Eyüboğlu, Kadir Anıl Köylü ve Mine Şenol'un gerçekleştirdiği "Camper's Power" adlı proje ise öğrencilerimizin en beğendiği projeler arasında üçüncü sırada yer aldı.

En beğenilen üç projenin de danışmanlığını Dr. Gürhan Bulu ile Dr. Gürhan Bulu üstlendi. Ayrıca Roketsan AŞ'nin değerli mühendisleri de projeleri verdikleri teknik danışmanlıklar ile desteklediler.

Sergiye katılan tüm öğrencilerimizi birbirinden başarılı çalışmaları nedeniyle kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.