Haber
Bölümümüz son sınıf öğrencilerinin bitirme projeleri sergisi başarıyla gerçekleştirildi
4 Haziran 2024
Bölümümüz son sınıf öğrencilerinin bitirme projeleri sergisi 24 Mayıs 2024 tarihinde bölümümüz giriş katı Elektronik Laboratuvarı'nda gerçekleştirildi.
news_image
Bölümümüzün 25 yıldır her yıl geleneksel olarak düzenlediği etkinlikte öğrencilerimiz ortaya çıkardıkları ürünleri laboratuvar içinde sergilediler.

2012 yılında kaybettiğimiz öğrencimiz Mert Uluçay'ın anısını yaşatmak üzere Uluçay Ailesi'nin sponsor olduğu ve bu yıl onikinci kez verilecek "Mert Uluçay Proje Ödülü" için lisans öğrencilerimiz en beğendikleri üç projeyi oyları ile belirlediler. Ayrıca öğretim üyelerimizin oyları ile "En iyi sunum" ve "En iyi uygulama çözümü" ödülleri de proje sahiplerini buldu.

Ethem Buğra Arslan, Şükrü Buğra Duman, Muhammed Şamil Kartrancı ve Cengizhan Çağlayan'ın gerçekleştirdiği ve danışmanlığını Dr. Dinçer Gökcen'in yaptığı "ASIC Design for Self-Learning Smart Electronic Nose" adlı proje öğrencilerimizin en beğendiği proje oldu.

Yaren Gülay Çağlar, Mehmetcan Gökçe, Eylül Haydaroğlu ve Melike Boyacıoğlu'nun gerçekleştirdiği ve danışmanlığını Dr. İsmail Uyanık'ın yaptığı "Outdoor State Estimation via Sensor Fusion Using a Four-legged Robot Platform" adlı proje öğrencilerimizin en beğendiği projeler arasında ikinci sırada yer aldı.

Mustafa Azırak, Tunahan Candemir, Ali İrşad Yılmaz ve Selim Efe Cive'nin gerçekleştirdiği ve danışmanlığını Dr. Gürhan Bulu'nun yaptığı "Driving Assistance System" adlı proje de öğrencilerimizin en beğendiği projeler arasında üçüncü sırada yer aldı.

Öğretim üyelerimizin oylarıyla En İyi Sunum Ödülü'nü Çağın Durmuş ve Mehmet Yücel Karataş'ın gerçekleştirdiği ve danışmanlığını Dr. S. Esen Yüksel'in yaptığı "Brain segmentation from medical images for guided-surgery" adlı proje kazanırken, "En İyi Uygulama Çözümü" ödülünü ise Ozan Demir, Emre Öztürk ve Engincan Sayar'ın gerçekleştirdiği ve danışmanlığını Dr. Şölen Kumbay Yıldız'ın yaptığı "A biologically inspired insect-like robot with soft robotic antennae" adlı proje aldı.

Sergiye katılan tüm öğrencilerimizi birbirinden başarılı çalışmaları nedeniyle kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.