Haber
Bölümümüz 20. Geleneksel Bitirme Projeleri Sergisi ve Mert Uluçay Proje Ödülü
12 Haziran 2019
Bölümümüz son sınıf öğrencilerinin bitirme projesi sergilerinin 20'ncisi 30 Mayıs 2019 Perşembe günü bölüm giriş katı Elektronik Laboratuvarında yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi.
news_image
39 projenin yer aldığı sergiye tüm sınıflardan öğrencilerin, öğretim elemanlarının ve personelin yanısıra, davetli misafirler de büyük ilgi gösterdiler. Üniversitemiz ve fakültemizin yöneticileri, eski mezunlarımız, sektörümüzün büyük firmalarının yönetici ve çalışanları, diğer bölümlerin öğretim üyeleri ve öğrencileri sergimizi ziyaret edenler arasındaydı.

2012 yılında kaybettiğimiz değerli öğrencimiz Mert Uluçay'ın anısına Uluçay ailesi tarafından bu yıl yedincisi verilen proje ödülünün sahipleri 200'ün üzerinde lisans öğrencisinin oylarıyla belirlendi. Etkinliğin sonunda, ilk üçe giren projeleri hazırlayan öğrencilerimiz Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Birsen Saka'dan küçük bir törenle sembolik ödüllerini aldılar.

Lisans öğrencilerimizin oyları ile en beğenilen ilk üç proje şöyle:

Birinci:
Tactile Sensor Design for Electronic Skin Applications (Kadir Serhat Altıntığ, İrem Attar, İbrahim Bozyel / Danışman: Dr. Dinçer Gökcen)

İkinci:
Design and Implementation of a Synthetic Imaging System (Alp Demirel, Sergen Gülal, Yalın Gülsatan / Danışman: Dr. Yakup Özkazanç)

Üçüncü:
GPS Independent Navigation System (Fatih Demirtaş, Baran Gülmez, İrem Yıldırım / Danışman: Dr. Şölen Kumbay Yıldız)

Sergiden görüntüler için yukarıdaki fotoğrafı tıklayabilirsiniz.

Ödül kazanan projelerin sahipleri başta olmak üzere, projeleri ile sergiye katılan, yaptıkları çalışmaları büyük bir heyecanla bölüm içinden ve dışından gelen ziyaretçilere tanıtan tüm öğrencilerimizi içtenlikle kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Hacettepe Üniversitesi
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği
Bölüm Başkanlığı