Haber
Prof. Dr. Feza Arıkan ve Doç. Dr. Berkan Dülek Hacettepe Ödülleri'ni törenle aldılar
11 Ekim 2019
"Hacettepe Ödülleri"nin 2018 yılı sahipleri jüri değerlendirmesi ve Hacettepe Üniversitesi Senatosu'nun 3 Temmuz 2019 tarihindeki kararıyla belirlendi. Fen ve Mühendislik dalında "Bilim Ödülünü" öğretim üyemiz Prof. Dr. Feza Arıkan, "Bilim Teşvik Ödülünü" de öğretim üyemiz Doç. Dr. Berkan Dülek aldı. Ödüller, 10 Ekim 2019 tarihinde düzenlenen Hacettepe Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Etkinlikleri kapsamında düzenlenen özel bir törenle sahiplerine verildi.
news_image
Araştırmacıların bilimsel çalışmalarını desteklemek, üstün niteliklerini onaylamak ve başarılarını toplumla paylaşmak amacıyla Üniversitemizde 1992 yılından bu yana sunulan Hacettepe Ödülleri, Tıp ve Sağlık, Fen ve Mühendislik, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Güzel Sanatlar ve Konservatuar, Topluma Hizmet ve Aziz Sancar Onur Nişanı Fonu olarak bu yıl 6 kategoride verildi.

Fen ve Mühendislik dalında Bilim Ödülü'nü kazanan Prof. Dr. Feza Arıkan, Uzay Havası alanında uluslararası literatüre yapmış olduğu katkılar ve IONOLAB Grubu ile Hacettepe Üniverstesi'nin uzay havası alanındaki öncü merkezlerden biri olmasını sağlaması ve ilgili alanlardaki özgün ve nitelikli çalışmaları nedeniyle bu ödüle layık görüldü.

Yine aynı dalda Bilim Teşvik Ödülü'nü kanzanan Doç. Dr. Berkan Dülek, sezim ve kestirim kuramı ile bu kuramın haberleşme sistemlerine uygulamaları konusunda yapmış olduğu özgün ve nitelikli çalışmaları ve ilgili alanlardaki ağırlıklı katkısı nedeniyle ödüle layık görüldü.

Ödül kazanan öğretim üyelerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.