ADAY ÖĞRENCİLER
Lisans Öğrenci Adayları İçin Bilgiler

Sevgili Öğrenciler,

Bölümümüz, ÖSYM'nin yaptığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) SAY puan türü ile öğrenci almaktadır. Bölümümüzün bu sınavla alınan yıllık öğrenci kontenjanı 2019 yılı için 103 kişidir. Gözlemlerimiz, öğrencilerimizin büyük bir kısmı tarafından bölümümüzün ilk üç tercihleri içinde yer aldığı yönündedir. Bölümümüz, Türkiye'deki tüm üniversitelerin elektrik-elektronik mühendisliği bölümleri arasında, 2018 yılı üniversite giriş taban puanları itibariyle, Ankara'da ikinci, Türkiye çapında ise üçüncü tercih sırasında yer almıştır.

Bölümümüzün eğitim dili İngilizce'dir. İngilizce yeterlik sınavını aşamayan öğrencilerimiz bölümümüzde okumaya başlamadan önce hazırlık sınıfına devam etmektedirler.

Öğrenciler ilk üç yıl Elektrik ve Elektronik Mühendisliği'nin temellerini oluşturan alanlarda dersler almakta, son yılda ise seçmeli dersler ile kendi belirledikleri konularda uzmanlaşma olanağı bulmaktadırlar. Kuramsal derslerde konunun kuramsal altyapısı ve temelleri öğretilmekte, bu dersleri destekleyen laboratuvar derslerinde ise öğrencilerimiz öğrendiği bilgileri bire bir uygulama fırsatı bulmaktadır.

Bölümümüzün lisans programı 1 Ekim 2014 itibariyle uluslararası akreditasyon kuruluşu ABET Mühendislik Akreditasyon Komisyonu tarafından akredite edilmiştir.

Web sitemizi gezerek bölümümüz hakkında pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Burada bulacağınız bilgiler, sizlere bölümümüzü - belki de bölümünüzü - daha iyi tanıtabilmek amacıyla derlenmiştir. Daha ayrıntılı bilgi almak için aday@ee.hacettepe.edu.tr adresine elektronik posta gönderebilirsiniz.

Mezunlarımız sadece ülkemiz sınırları içinde değil, dünyanın her yerinde bölümümüzün gururu. Mezunlarımızın nerelerde ne iş yaptıklarına dair örnekler için lütfen TIKLAYINIZ.

Üstte bulunan menüden BÖLÜM HAKKINDA başlığını seçerek bölüm hakkında genel bilgilere; MEZUNLAR başlığını seçerek bölümümüz mezunlarının çalıştıkları yerlere göre oluşan istatistiklere; EĞİTİM başlığını seçerek verilen derslere ilişkin detaylara, ARAŞTIRMA başlığını seçerek de tezler, yayınlar ve projelerle ilgili bilgilere ulaşabilir; PERSONEL başlığını tıklayarak bölümümüzde görev yapan öğretim üyelerini, yardımcılarını ve diğer çalışanları tanıyabilirsiniz.

Bölümümüz Facebook, Instagram, Youtube, ve Twitter sosyal medya ağlarında da yer almaktadır. Sayfalarımızı takip ederek bölümümüzün duyuru ve etkinliklerinden haberdar olabilirsiniz.

Üniversitemiz hakkında pek çok tanıtıcı bilginin yer aldığı Hacettepe Üniversitesi İletişim Koordinatörlüğü'nün Web sitesini ziyaret etmenizi özellikle öneririz.

Bunların yanında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi'nin hazırlamış olduğu Web sitesinden üniversitemizin sunduğu sosyal olanaklar hakkında pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Hacettepe Üniversitesi Öğrenci İşleri Dairesi'nin web sayfalarında üniversitemizin tüm programları için sıkca sorulan sorulara yanıtları bulabilirsiniz.

Hepinizin uzun ve yorucu bir çalışma döneminin ardından, üniversiteye giriş sınavlarında başarılı olup gönlünüzdeki mesleğe sizi en iyi biçimde hazırlayacak bir bölüme kayıt olabilme arzusunda olduğunuzu biliyor, sizleri de bölümümüzde görmeyi arzu ediyoruz.

HÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği
Bölüm Başkanlığı

lab_photo lab_photo lab_photo
Lisans Öğrenci Adayları İçin Bilgiler | Yatay ve Dikey Geçiş Bilgileri | Yüksek Lisans ve Doktora Adayları İçin Bilgiler
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı | Fen Bilimleri Enstitüsü | HÜ AB Ofisi | HÜ İletişim Koordinatörlüğü | HÜ Uluslararası Öğrenci Ofisi | HÜ Bilgi Edinme Birimi | HÜ Mevlana Değişim Programı Koordinatörlüğü