Announcements
Announcement for prospective graduate students
July 5, 2023
[Following announcement is in Turkish only.]
Değerli Lisansüstü Öğrenci Adayları,

19 Temmuz 2023 Çarşamba günü saat 11:00 - 13:00 arasinda bölümümüz E4 salonunda tüm yüksek lisans ve doktora başvuruları için bir ortak yazılı sınav yapılacaktır. Yazılı sınava hesap makinası getirebilirsiniz. Adayların en az 10 dakika öncesinden sınava girecekleri salonda olmaları gerekmektedir. Sınav, tüm lisans ders konularını içeren çoktan seçmeli test formatında olacaktır.

Ayrıca yüksek lisans ve doktora adayları ile 20-21 Temmuz 2023 tarihlerinde yüz yüze mülakat yapılacaktır. Mülakata çağrılacak adaylar için program 19 Temmuz 2023 tarihinde saat 18:00'den sonra web sitemiz üzerinden duyurulacak ve adayların kendileri için ilan edilen gün ve saatte Yeni Bina 3. Kattaki Bölüm Toplantı Salonu önünde hazır olmaları, mülakat tarihi için mazereti olan adayların mülakat gününden önce juri@ee.hacettepe.edu.tr adresine e-posta göndermeleri beklenecektir.

Mülakata çağrılan adayların 2 adet referans mektubunu kapalı zarf içerisinde yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Ancak referans mektuplarının elektronik ortamda iletilmesini sağlayacak alternatif bir düzeneğimiz de mevcuttur. Detay için lütfen web sitemizdeki ilgili duyuruyu okuyunuz.

Sınav ve mülakat bilgileri ile ilgili olası değişiklikler ve yeni duyurular için bölümümüz web sitesindeki DUYURULAR alanını lütfen sıklıkla kontrol ediniz.

Başarı dileklerimizle,

Hacettepe Üniversitesi
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı