Announcements
Announcement for prospective graduate students
June 27, 2024
[Following announcement is in Turkish only.]
8 Temmuz 2024 Pazartesi günü saat 10:00 - 12:00 arasında bölümümüz E4 salonunda tüm yüksek lisans ve doktora başvuruları için bir ortak yazılı sınav yapılacaktır. Yazılı sınava basit işlemlere uygun bir hesap makinası getirebilirsiniz. Adayların en az 15 dakika öncesinden sınava girecekleri salonda olmaları gerekmektedir. Sınav, tüm lisans ders konularını içerebilecektir.

Doktora adayları 8 Temmuz Pazartesi günü öğleden sonra yüz yüze mülakata alınacaktır. Doktora Mülakat programı öğleden sonra duyurulacağından Web sitemiz üzerinden yayınlanacak mülakat programını takip etmeniz gerekmektedir.

Yüksek lisans adayları ile 9 ve 10 Temmuz 2024 tarihlerinde yüz yüze mülakat yapılacaktır. Mülakata çağrılacak Yüksek Lisans adayları için program 8 Temmuz 2024 tarihinde saat 18:00'den sonra web sitemiz üzerinden duyurulacak ve adayların kendileri için ilan edilen gün ve saatte Yeni Bina 3. Kattaki Bölüm Toplantı Salonu önünde hazır olmaları, mülakat saati için mazereti olan adayların mülakat gününden önce juri@ee.hacettepe.edu.tr adresine e-posta göndermeleri beklenecektir.

Yüksek Lisans mülakatları 9-10 Temmuz 2024 tarihlerinde yüz yüze yapılacağı için adayların programlarını bu tarihlere göre ayarlamaları önemle rica olunur.

Mülakata çağrılan adayların 2 adet akademik referans mektubunu kapalı zarf içerisinde yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Ancak referans mektuplarının elektronik ortamda iletilmesini sağlayacak alternatif bir sistemimiz de mevcuttur. Detay için lütfen web sitemizdeki ilgili duyuruyu okuyunuz.

Sınav ve mülakat bilgileri ile ilgili olası değişiklikler ve yeni duyurular için bölümümüz web sitesindeki DUYURULAR alanını lütfen sıklıkla kontrol ediniz.

Başarı dileklerimizle,

Hacettepe Üniversitesi
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı