Announcements
About letter of recommendations of graduate student candidates
June 27, 2024
There is no English version of following announcement.
Değerli lisansüstü öğrenci adaylarımız,

Referans mektuplarınızı jüri üyelerimize mülakat sırasında elden ulaştırmalısınız. Çeşitli nedenlerle referans mektubunu elden ulaştıramayacak adaylar, aşağıdaki adımları takip ederek bu işlemi ONLINE olarak gerçekleştirebilirler.

Elden teslim edilecek referans mektupları basılı ve kapalı zarf içinde hazırlanmış olmalıdır.

Referans mektuplarını online ulaştırmak isteyen adaylar için prosedür:

Referansı veren kişinin KURUMSAL e-posta adresinden referans@ee.hacettepe.edu.tr adresine aşağıda link'i verilmiş referans mektubunu doldurup, PDF formatında kaydedip mesaja ek (attachment) yaparak göndermesi ve konu (subject) satırına, referans verilen kişinin adı soyadı ve takiben referans mektubu sözcüklerini yazması gerekmektedir. Konu satırında "için", "-e, -a" gibi ekler ve ek sözcükler kullanılmamalıdır. Örnek e-posta konu satırı:

Mehmet Yılmaz referans mektubu

Aynı konu satırındaki sözcükler mesaja eklenen PDF dosyasının da isimlendirilmesi için kullanılmalıdır:

Mehmet Yılmaz referans mektubu.pdf gibi.

İsimlerde -varsa- Türkçe karakterleri kullanmak tercihtir ancak zorunlu değildir.

Bu gönderiyi takip eden dakikalarda gönderen kişinin e-posta adresine otomatik bir geri dönüş olacak ve gönderen kişinin kendisine gelen otomatik mesajın konusunda ve içeriğinde hiçbir değişiklik yapmadan aynen geri cevaplaması (reply etmesi) beklenecektir. Bu işlem, gönderen adresi doğrulamak için uygulanmaktadır.

İlk gönderilen referans mektubu, ilgili jüri üyelerimize ancak bu onay işleminden sonra ulaştırılacaktır.

Konu satırı doğru girilmemiş mesajlara bir geri dönüş olmayacak ve onay mesajı gönderilmeyeceği için referans mektubu da jüri üyelerimize ulaşmayacaktır. Konu satırı doğru girilmiş referans mektubu mesajlarına ise onay işleminden sonra referans mektubunuzun ilgili jüri üyelerine gönderildiğine dair bir geribildirim mesajı gönderilecektir. Referansı gönderen kişi en son bu geribildirim mesajını almadıysa lütfen info@ee.hacettepe.edu.tr adresine durumunuzu bildiriniz.

Referans veren kişinin e-posta adresinin KURUMSAL adres olması, gmail, hotmail vb. anonim adresler olmaması gerekmektedir.

Doldurulması gereken formda ıslak imza alanı bulunmaktadır. Form elektronik ortamda gönderileceği için bu alanın boş bırakılmasında sakınca yoktur. Belgenin ayrıca elektonik imza ile imzalanması da gerekmemektedir.

Adaylardan en az 2 adet Akademik Referans mektubu istenmektedir.

E-posta onay protokolünde çıkabilecek sorunlar için lütfen zaman kaybetmeden juri@ee.hacettepe.edu.tr adresine geribildirimde bulununuz.

Referans mektubu örneğini indirmek için:
http://fs.hacettepe.edu.tr/fenbilimleri/dosyalar/formlar/diger_formlar/referansmektubu1-1.doc

Adaylara önemle duyrulur.

Sağlık ve başarı dileklerimizle.