Announcements
Attn. to MS and PHD candiadate students
(Update: January 20, 2022 @13:00)
January 20, 2022
There is no English version of following announcement.
20 Ocak 2022 tarihli yazılı sınav sonrasında mülakat sürecine kabul edilen adayların mülakat gün ve saatleri aşağıdaki listede verilmiştir.

Aday mülakat listesi ve zoom giriş kodlarını içeren PDF belgesi için tıklayınız

Hacettepe Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisansüstü giriş mülakatları sırasında dikkat edilmesi gereken konular aşağıda sıralanmıştır:

1. Adaylar kendileri için belirtilen gün ve saat diliminde tanımlanmış 'zoom' bağlantısına girip o gün ve saatte Zoom'da bekleme odasında mülakata alınmayı beklemelidirler.

2. Zoom'a bağlanırken mutlaka kendi isim, soyad ve yanında aday numaraları ile katılım sağlamalıdırlar. Rumuz kısaltma vs. kullanılmamalıdır (Örnek: Mehmet Yılmaz 12345678).

3. Aday bağlantı grubu içinde herhangi bir zaman mülakata alınabilir. Dolayısıyla adaylar kendilerine belirtilen gün, belirtilen zaman diliminin başında bekleme salonuna girmelidirler. Mülakata daveti gelene kadar beklemeleri gerekmektedir.

4. Mülakatta kamera ve mikrofonun mutlaka açık olması ve hoparlörün sesinin yeterli duyma düzeyine önceden ayarlanması gereklidir. Mikrofonların ses kalitesi önceden kontrol edilmeli ve kameralar adayın yüzünü net olarak gösterecek şekilde konumlandırılmalıdır.

5. Adaylar, sessiz ve arka plan kargaşası olmayacak şekilde düzenlenmiş bir ortamda ve yalnız olarak mülakata girmelidir.

6. Adaylar yanlarında mülakata girdiklerinde kameraya gösterecekleri resmi bir kimlik bulundurmalıdırlar.

7. Adaylar kesinlikle kulaklık veya kulak içi cihaz takamazlar.

8. Mülakat sırasında elektrik veya internet kesintisine karşın gerekli tedbirler alınmalıdır.

Sınavın sorunsuz ve zamanında sürdürülebilmesi için bu kurallara uyulması çok önemli olup gösterilen hassasiyete teşekkür ederiz.

Sağlık ve başarı dileklerimizle