EĞİTİM
Bölüm | Ders kodu ve adı | Şube(ler) | T | P | K | AKTS | Ders sorumlusu |
357 | ELE110 Elektrik Mühendisliğine Giriş | 21-22 | 3 | 0 | 3 | 5 | Dr. Çiğdem Seçkin Gürel Dr. Şölen Kumbay Yıldız |
357 | ELE112 Elektrik Mühendisliğine Giriş Laboratuvarı | 21-28 | 0 | 3 | 1 | 2 | Dr. Çiğdem Seçkin Gürel Dr. Şölen Kumbay Yıldız Kübra Saka Ekin Doğan Furkan Sabri Dipi |
357 | ELE122 Bilgisayarlar ve Programlama Laboratuvarı | 21-28 | 0 | 3 | 1 | 2 | Dr. S. Esen Yüksel Dr. İsmail Uyanık Eren Cem Göksülük Furkan Sabri Dipi |
357 | ELE124 Bilgisayar Programlama | 21-22 | 3 | 0 | 3 | 5 | Dr. S. Esen Yüksel Dr. İsmail Uyanık |
334 | FİZ140 Fizik II | 21 | 4 | 0 | 4 | 5 | Dr. Meltem Babayiğit |
301 | İNG112 Dil Becerileri II | 60-70 | 3 | 0 | 3 | 3 | |
804 | MAT124 Matematik II | 02, 05 | 4 | 2 | 5 | 6 | Dr. Murat Diker |
490 | TKD104 Türk Dili II | 30 | 2 | 0 | 2 | 2 | Dr. Yasemin Dinç Kurt |
Toplam: | 22 | 30 |
Bölüm | Ders kodu ve adı | Şube(ler) | T | P | K | AKTS | Ders sorumlusu |
OPT__1 Alan Dışı Seçmeli Ders | 3 | 0 | 3 | 4 | |||
Toplam: | 3 | 4 |
Bölüm | Ders kodu ve adı | Şube(ler) | T | P | K | AKTS | Ders sorumlusu |
305 | AİT204 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II | 71, 81, 171 | 2 | 0 | 2 | 2 | Dr. Sadık Erdaş Dr. İdris Yücel |
357 | ELE214 Elektronik Laboratuvarı I | 21-28 | 0 | 3 | 1 | 2 | Dr. Gürhan Bulu Dr. Dinçer Gökcen Kübra Saka Alp Demirel Alperen Berber |
357 | ELE226 Devre Kuramı II | 21-22 | 3 | 0 | 3 | 4 | Dr. Şölen Kumbay Yıldız Dr. Atila Yılmaz |
357 | ELE228 Devreler ve Sistemler için Programlama | 21-28 | 0 | 3 | 1 | 2 | Dr. Şölen Kumbay Yıldız Emre Efendi Alperen Berber |
357 | ELE230 Elektronik I | 21-22 | 4 | 0 | 4 | 6 | Dr. Dinçer Gökcen Dr. Gürhan Bulu |
357 | ELE246 Elektromanyetik I | 21-22 | 3 | 0 | 3 | 5 | Dr. Birsen Saka Dr. Özlem Özgün |
357 | ELE296 Elektronik Devre ve Sistemlere Giriş (Servis Dersi) | 21 | 3 | 0 | 3 | 5 | Dr. Raşit Tutgun |
534 | MAN254 Yönetimin Esasları | 01 | 3 | 0 | 3 | 4 | Dr. Hürcan Kabakçı |
804 | MAT236 Mühendislik Matematiği II | 02, 05 | 4 | 0 | 4 | 5 | Dr. Mustafa Türkyılmazoğlu Dr. Aslı Pekcan Yıldız |
Toplam: | 24 | 35 |
Bölüm | Ders kodu ve adı | Şube(ler) | T | P | K | AKTS | Ders sorumlusu |
357 | ELE301 Sinyaller ve Sistemler | 21 | 3 | 0 | 3 | 5 | Dr. Derya Altunay |
357 | ELE389 Staj I | 0 | 3 | 1 | 3 | Dr. Barış Yüksekkaya Mehmet Gürbüz | |
310 | MÜH103 İş Sağlığı ve Güvenliği I | 01 | 1 | 0 | 1 | 1 | Dr. Deniz Arıkan |
OPT__2 Alan Dışı Seçmeli Ders | 2 | 0 | 2 | 3 | |||
Toplam: | 7 | 12 |
Bölüm | Ders kodu ve adı | Şube(ler) | T | P | K | AKTS | Ders sorumlusu |
357 | ELE320 Olasılık ve İstatistik | 21-22 | 3 | 0 | 3 | 5 | Dr. Berkan Dülek Dr. Gürhan Bulu |
357 | ELE324 İletişim Kuramı I | 21-22 | 3 | 0 | 3 | 5 | Dr. Emre Aktaş Dr. Cenk Toker |
357 | ELE326 İletişim Kuramı Laboratuvarı I | 21-28 | 0 | 3 | 1 | 2 | Dr. Emre Aktaş Dr. Cenk Toker Emre Efendi Alperen Berber |
357 | ELE336 Mikroişlemci Mimarisi ve Programlaması | 21-22 | 3 | 0 | 3 | 5 | Dr. Ali Ziya Alkar Dr. Uğur Baysal |
357 | ELE338 Mikroişlemci Mimarisi ve Programlama Laboratuvarı | 21-28 | 0 | 3 | 1 | 2 | Dr. Ali Ziya Alkar Dr. Uğur Baysal Emre Efendi Onurcan Yılmaz |
357 | ELE354 Denetim Sistemleri | 21 | 3 | 0 | 3 | 5 | Dr. Derya Altunay |
357 | ELE356 Denetim Sistemleri Laboratuvarı | 21-28 | 0 | 3 | 1 | 2 | Dr. Derya Altunay Alp Demirel Furkan Sabri Dipi |
357 | ELE390 Staj II | 0 | 3 | 1 | 3 | Dr. Barış Yüksekkaya Mehmet Gürbüz | |
310 | MÜH104 İş Sağlığı ve Güvenliği II | 03 | 1 | 0 | 1 | 1 | Dr. Deniz Arıkan |
Toplam: | 17 | 30 |
Bölüm | Ders kodu ve adı | Şube(ler) | T | P | K | AKTS | Ders sorumlusu |
357 | ELE401 Mezuniyet Projesi I | 24-50 | 0 | 3 | 1 | 3 | |
357 | ELE475 Yüksek Gerilim Teknikleri | 21 | 3 | 0 | 3 | 6 | Dr. Atila Yılmaz Dr. Adnan Tan |
357 | ELE489 Makine Öğrenmesinin Temelleri | 21 | 3 | 2 | 4 | 7 | Dr. S. Esen Yüksel |
Toplam: | 8 | 16 |
Bölüm | Ders kodu ve adı | Şube(ler) | T | P | K | AKTS | Ders sorumlusu |
357 | ELE402 Mezuniyet Projesi II | 24-50 | 0 | 3 | 1 | 3 | |
357 | ELE408 Endüstriyel Denetim | 21 | 3 | 0 | 3 | 6 | Dr. Yakup Özkazanç |
357 | ELE430 Bilgisayarla Denetim | 21 | 3 | 0 | 3 | 6 | Dr. İsmail Uyanık |
357 | ELE432 İleri Sayısal Tasarım | 21 | 3 | 2 | 4 | 7 | Dr. Ali Ziya Alkar Alp Demirel Onurcan Yılmaz |
357 | ELE434 Bilgisayarla Denetim Laboratuvarı | 21-25 | 0 | 3 | 1 | 2 | Dr. İsmail Uyanık Onurcan Yılmaz Eren Cem Göksülük |
357 | ELE440 Antenler ve Yayılma Laboratuvarı | 21-25 | 0 | 3 | 1 | 2 | Dr. Feza Arıkan Emre Efendi Ekin Doğan |
357 | ELE444 Antenler ve Yayılma | 21 | 3 | 0 | 3 | 6 | Dr. Feza Arıkan |
357 | ELE450 Kablosuz İletişimin Temelleri | 21 | 3 | 0 | 3 | 6 | Dr. Barış Yüksekkaya |
357 | ELE452 Tıbbi Görüntüleme Temelleri | 21 | 3 | 0 | 3 | 6 | Dr. Uğur Baysal |
357 | ELE454 Güç Elektroniği | 21 | 3 | 0 | 3 | 6 | Dr. Işık Çadırcı Eren Cem Göksülük |
357 | ELE456 Güç Elektroniği Laboratuvarı | 21-25 | 0 | 3 | 1 | 2 | Dr. Işık Çadırcı Kübra Saka Eren Cem Göksülük |
Toplam: | 26 | 52 |
- Bölüm: Bölüm kodu. T: Teorik saat, P: Pratik saat, K: Yerel kredi, AKTS: Avrupa Kredi Transfer Sistemi kredisi.
- Şube numaraları tire (-) ile ayrılmışsa (örneğin 21-23) aradaki şubeler (yani 22) mevcuttur.
- Şube numaraları virgül (,) ile ayrılmışsa (örneğin 21,23) aradaki şubeler (yani 22) mevcut değildir.
- Teknik olmayan seçmeli dersler listeye dahil edilmemiştir.
2023-2024 Bahar dönemi ders programları
2023-2024 Bahar dönemi sınav programları
Lisans düzeyi
Lisans arasınav programı | |
Lisans final sınavı programı | |
Lisans bütünleme sınavı programı |
Lisansüstü düzeyi
Lisansüstü final sınavı programı |